• Javab
  • Javab
  • Javab

rozhovor s ředitelem

Jihlavská společnost JAVAB se specializuje na kompletní dodávku a montáž interiérových prací, její doménou je truhlářská výroba – výroba dveří a zárubní. Firma se stala vítězem ankety Jihlavských listů – FIRMA VYSOČINY – v oblasti výroba. Ředitele a majitele této firmy, pana Ing. Jaroslava Berky jsme se zeptali na některé podrobnosti a zajímavosti z jeho práce.

Pane Berko, Vy jste zároveň i majitelem společnosti JAVAB, jak byste Vy sám představil Vaši firmu?

Naším oborem jsou především truhlářské a podlahářské práce, ale zabýváme se dodávkou a montáží interiérových prací v kompletním rozsahu.

JAVAB je česká firma, která se dnes již může pochlubit dlouholetou tradicí, letos v listopadu to bude 20 let od našeho založení. Naše zkušenosti však sahají ještě dále, navazují na firmu mého dědy, což bylo parketářství a z něj jsme postupně vypracovali dnešní firmu JAVAB, která řeší zakázky po celé republice. Lidé tady na Jihlavsku znají především naše podlahy, tradiční podlahářství a nyní bychom jim rádi představili produkty naší truhlářeké výroby – dveře a zárubně vhodné do domácností.

Sídlíme v Jihlavě, v centru máme technické a obchodní zázemí a nově zrekonstruovanou vzorkovou prodejnu, a v Hruškových Dvorech máme provozovnu a dílny.

Takže jste firma s rodinnou tradicí. Dá se tedy říci, že poctivé řemeslo má u nás stále zlaté dno?

Myslím si, že u nás ano. Ale jde především o kvalitu dodané práce. Opravdu důležité je, abychom se vše snažili orientovat na naše zákazníky, a člověk se musí pořádně otáčet, aby vyhověl všem požadavkům. Klademe důraz na individuální a profesionální přístup.

Naší velkou výhodou je návaznost jednotlivých profesí, v rámci našeho montážního střediska můžeme lidem bydlení vybavit nebo zrekonstruovat. Pokud někoho doma trápí staré oprýskané zárubně a dveře, najdeme ideální řešení. Dodáme truhlářské, podlahářské, malířské i zednické práce. Myslím si, že v tomto je naše firma tady na Vysočině ojedinělá.

 

Váš záběr je opravdu široký. Je možné vidět ukázky Vašich produktů?

Samozřejmě, ukázky našich produktů jsou zákazníkům k dispozici. V centru Jihlavy na Joštově ulici v nedávno zrekonstruované prodejně si lidé mohou prohlédnout nové modely dveří a zárubní a tradičně vzorky podlahových krytin. Firma JAVAB je také členem obchodní sítě 1FLOOR, ve své prodejně tedy prezentujeme vzorky dřevěných nebo laminátových podlah, nebo méně běžného marmolea.

Vždy jsou lidem k dispozici naši specialisté, se kterými mohou konzultovat systémy řešení interiérů.

Který produkt je v tuto chvíli nejvíce v kurzu, nebo jaký je trend při zařizování interiérů v současné době a co byste zákazníkům doporučil?

Z našich řad produktů zárubní a dveří, které vyrábíme ze všech povrchových materiálů dostupných na trhu, jsou velmi oblíbené povrchové úpravy - tzv. lamináty, které jsou snadné na údržbu a za příznivou cenu. Nabízíme atraktivní vodorovné dekory nebo v barevném provedení. Velmi bych je doporučil do rekonstrukcí bytů, kde lidé hledají kvalitu, stálost materiálu a cenovou dostupnost. Novinka jsou pak vložené nerezové proužky v plných modelech. Lidé mají možnost sami tyto dveře navrhnout!

K nenapodobitelným povrchům pak patří přírodní materiál dýha, který je více finančně náročný, ale originální v každém dveřním křídle. V základních modelech je dostupný i v nižší cenové skupině.

Pane Berko, za období fungování Vaší firmy, co pro Vás bylo největší motivací? A kam Vaší společnost nyní směřujete?

Určitě jako každý ředitel, nebo majitel společnosti jsem vždy chtěl, aby firma dobře prosperovala, především naši zákazníci byli spokojení a abychom vytvořili stabilní zázemí našim zaměstnancům. Někteří u nás pracují již více než 15 let. Také bych rád předával své zkušenosti z tohoto oboru dalším generacím, ať již v rodině, nebo mým nástupcům, a byl bych rád, aby firma pokračovala v duchu tradice a kvality. To je vlastně mou motivací i v současné době. Zároveň se však nyní soustředíme na modernizaci výroby a řídících procesů ve firmě, přicházíme s novými řadami produktů a akčními nabídkami pro naše zákazníky.

 

Vaše firma se stala vítězem ankety Jihlavských listů – FIRMA VYSOČINY – v oblasti výroba. Co pro Vás toto ocenění znamená?

 

Určitě si ocenění velmi vážím, a musím doplnit, že se jedná o zásluhy všech našich zaměstnanců. Máme 65 pracovníků a i jim patří dík za to, jakým způsobem firma funguje. Zároveň je cena výzvou, abychom pokračovali v inovacích, a byli zde na Jihlavsku dobrými konkurenty, a aby u nás naši zákazníci mohli realizovat své představy a nápady. Naším hlavním cílem i do budoucna je spokojený zákazník.

 

Děkujeme za rozhovor a přejeme, ať se daří.

  • MP kování
  • M&T: Kliky a dveřní kování
  • Banner
  • Banner

Odkazy | © 2013 Javab Jihlava